Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

ЗВІТ ВІДДІЛУ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ЗА 2023 РІК

20.02.2024

   Основна діяльність відділу за звітний період спрямовувалася на вжиття заходів щодо ефективного управління комунальним майном Білківської сільської ради. Відділом, спільно з балансоутримувачами комунального майна, систематично вживаються заходи з формування переліку першого типу об’єктів комунального майна, що підлягають передачі в оренду шляхом проведення електронних аукціонів, та переліку другого типу об’єктів комунального майна, що підлягають передачі в оренду без проведення електронного аукціону.

У встановлених законодавством випадках об’єкти оренди підлягають оцінці, яка здійснюється визначеним шляхом проведення конкурсного відбору суб’єктами оціночної діяльності. Вартість витрат з проведення оцінки майна, понесених сільською радою, в подальшому відшкодовується орендарем майна. В минулому році відбулося 2 засідання комісії з відбору суб’єктів оціночної діяльності (голова – заступник Білківського сільського голови Янтолик М.Ю.), які залучалися для проведення оцінки об’єктів комунального майна з метою визначення стартового розміру орендної плати, та 2 засідання робочої групи з опрацювання документів претендента на здійснення незалежної оцінки вартості майна комунальної власності Білківської сільської ради.

З дотриманням визначених законодавством термінів процедура надання майна в оренду в основному займає близько трьох місяців, а у зв’язку із воєнною агресією російської федерації, порядок надання майна в оренду постійно змінюється, що в свою чергу потребує вжиття додаткових заходів із сторони відділу та балансоутримувачів комунального майна.

Здійснювалося нарахування орендної плати відповідно до укладених договорів оренди та проводиться детальний аналіз надходжень за користування комунальним майном у відповідності до встановлених термінів.

Надходження до місцевого бюджету від платежів за оренду комунального майна станом на 31.12.2023 року становлять 270 103 грн.

Відділом було розроблені проєкти рішення « Про взяття на баланс частини приміщень Луківської ЗОШ І-ІІ ст. за адресою с. Луково, Набережна, 44», « Про надання згоди щодо передачі в безоплатне користування  комп’ютерів для амбулаторії загальної практики-сімейної медицини села Білки основних засобів до комунального некомерційного підприємства «Іршавський центр первинної медичної допомоги», « Про вилучення Білківської загальноосвітньої школи І ступеня з оперативного управління відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту Білківської сільської ради », «Про передачу Білківської загальноосвітньої школи І ступеня на праві господарського відання та на баланс комунального підприємства “Добробут” (код ЄДРПОУ – 45279907)», « Про затвердження в Новій редакції Статуту комунального підприємства “Добробут” Білківської сільської ради», « Про зміну місцезнаходження/адреси приміщення дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 210186 села Білки Білківської сільської ради », « Про вилучення 2-го поверху Амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Імстичово з оперативного управління КНП «Іршавський центр первинної медичної допомоги» на баланс Білківської сільської ради ». На сесії сільської ради дані проекти розглянуто та прийнято відповідні рішення.        Відділом було передано в оренду Закарпатській обласній державній лікарні ветеринарної медицини – Іршавській дільничній лікарні ветеринарної медицини  частину “Будівлі для надання соціальних послуг” площею 9.5 м2 за 1 (одну) гривню для забезпечення виробничої діяльності.Також віділом економічного розвитку та комунальної власності розроблений проєкт рішення та алгоритм передачі Білківської загальноосвітньої школи І ступеня на праві господарського відання  та на баланс даної будівлі КП “Добробут” для забезпечення діяльності даного підприємства.

Відділом розроблений договір про закріплення майна, що належить до спільної власності територіальної громади с. Білки на праві оперативного управління, а саме АЗПСМ с.Луково передано комунальному некомерційному підприємству “Іршавський центр первинної медичної допомоги”.

Спільно з іншими відділами підготовлено проекти регуляторних актів щодо затвердження ставок єдиного податку, встановлення ставок земельного податку на території Білківської сільської ради та встановлення пільг зі сплати земельного податку, затвердження ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Білківської сільської ради, затвердження ставок місцевих податків  та  зборів ( ставки збору за місця для паркування транспортних засобів, ставку туристичного збору, ставку акцизного податку ).

Після початку військового вторгнення російської федерації в Україну нашою громадою було прийнято близько 3000 вимушених переселенців, частина яких оселилася в приватному секторі, а інша – в комунальних закладах громади. Виходячи з цього, виникла необхідність в додаткових приміщеннях для ВПО. Відділом в свою чергу зроблено все для того, щоб в найкоротший термін другий поверх приміщення АЗПСМ с. Імстичово повернуто з оперативного управління на баланс територіальної громади. Після цього у вказаному приміщенні за кошти сільського та обласного бюджетів було зроблено капітальний ремонт.

У зв’язку з проведенням реконструкції будинку культури з добудовою під  спортивно-культурно-мистецький комплекс ім. Кротона (Івана Фірцака) та неможливістю забезпечити виборчий процес, оскільки там знаходилась дільнична виборча комісія виборчої дільниці №210186, відділом економічного розвитку та комунальної власності було вирішено перенести вищевказану дільницю та підготовлено відповідний проєкт рішення, який депутатський корпус Білківської сільської ради одноголосно підтримав.

В.о. начальника відділу економічного

розвитку та комунальної власності                                       Михайло ЛЯЛЮК

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1