Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

Ветеранська політика

Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?

☝️Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області інформує, що до Дня Незалежності в Україні передбачені одноразові грошові виплати для окремих категорій громадян. Така допомога надається, зокрема, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів, жертвам нацистських переслідувань тощо.
✔️Розміри виплат і порядок їх нарахування визначаються чинним законодавством України — зокрема, законами «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», а також відповідними постановами Кабінету Міністрів України. Розмір грошової виплати у поточному році встановлено постановою Уряду від 29 квітня 2025 р. № 486.
Кому виплата надається автоматично❓
🔹Пенсіонери, які мають право на виплату, отримають кошти у серпні разом із пенсією. Звертатися за виплатою не потрібно.
🔹Якщо людина не є пенсіонером, але проходить службу чи працює — кошти перераховуються на рахунок військової частини або організації на підставі заявки роботодавця.
Кому потрібно звернутися до Пенсійного фонду❓
▪️Тим, хто має право на виплату, але не є пенсіонером і не проходить службу/не працює, – для отримання виплати у серпні потрібно звернутися до Пенсійного фонду України до 1 серпня.
▪️Якщо подати заяву у зазначений строк виявилось неможливо — це можна зробити до 1 жовтня.
▪️У заяві довільної форми слід зазначити паспортні дані, номер банківського рахунка, ідентифікаційний код (за наявності) та реквізити посвідчення особи, яке підтверджує статус та дає право на отримання виплати.
📁 До заяви додаються копії паспорта та посвідчення. При особистому зверненні подаються оригінали документів.
Як подати заяву❓
🔹Особисто – звернувшись до обраного сервісного центру ПФУ або до ЦНАПу за задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування).
🔹Поштою – на адресу територіального органу ПФУ (88000, пл. Народна, 4, м. Ужгород, Головне управління ПФУ в Закарпатській області).
🔹Онлайн – через вебпортал електронних послуг ПФУ з накладанням кваліфікованого електронного підпису.
Розмір виплати📍
У 2025 році передбачено виплати у таких розмірах👇
✔️особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3100 гривень;
✔️особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю:
– I групи – 3100 гривень;
– II групи – 2900 гривень;
– III групи – 2700 гривень;
✔️учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1000 гривень;
✔️членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю, які не одружилися вдруге, – 650 гривень;
✔️учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 450 гривень.

Методичні рекомендації для роботодавців з організації працевлаштування та розвитку трудових відносин з ветеранами війни

 

  Без названияУ межах реалізації Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року, схваленої Кабінетом Міністрів України, розроблено методичні рекомендації для роботодавців щодо працевлаштування та розвитку трудових відносин з ветеранами війни. Ці рекомендації спрямовані на керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, служби управління персоналом і трудові колективи.

Працевлаштування ветеранів війни, зокрема осіб з інвалідністю внаслідок війни, звільнених з військової служби, членів їхніх родин та родин загиблих Захисників і Захисниць України — важливий етап у забезпеченні їх переходу до мирного життя. Водночас це — відповідь на потребу бізнесу в кваліфікованих кадрах і внесок у відновлення економіки держави.

Рекомендації містять практичні поради щодо професійної адаптації, підвищення кваліфікації, створення спеціально пристосованих робочих місць, впровадження систем трудової та професійної реабілітації з урахуванням фізичних, психологічних і освітніх потреб ветеранів. Окрему увагу приділено поняттям соціального захисту, психолого-педагогічної підтримки та правового регулювання праці ветеранів.

Ознайомитися з повним текстом Методичних рекомендацій можна за посиланням:

Методичні_рекомендаці для ветеранів війни (роботодавці, трудові відносини)

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1