Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: (03144) 75280

ЯКИМИ БУВАЮТЬ ФОРМИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ?!

12.10.2021

    Буде це пенсіонер, людина працездатного віку чи дитина – байдуже. Основний принцип, за яким торгівці людьми обирають собі жертву, – це уразливий стан особи.

Особа, яка звернулась із заявою щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення безоплатного одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги та тимчасового розміщення у притулку.

У разі, якщо особі встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, вона має право на одноразову матеріальну допомогу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та допомогу у працевлаштуванні, реалізацію права на освіту та професійну підготовку.

    Торгівля людьми була і залишається актуальною проблемою для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, що їх переживає світ, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення.

1907 11

Форми торгівлі людьми

 Трудова експлуатація

Чоловіків, жінок та дітей змушують працювати проти їх волі під загрозою насильства чи іншого покарання. Це супроводжується обмеженням свободи, відібранням документів чи майна. Оплата за роботу не здійснюється, або не відповідає обіцяній.

 Сексуальна експлуатація

Дорослих та дітей внаслідок обману, примусу, погроз чи інших засобів маніпуляції втягують до проституції, “ескорт послуг”, секс туризму, зйомок в порнографічних фільмах тощо.

 Втягнення у злочинну діяльність

Людям обіцяють вигідне працевлаштування, але, застосовуючи різні засоби впливу та залякування, їх змушують перевозити наркотики чи інші заборонені  речовини та предмети, порушувати закон. Проте замість заробітної плати, ці люди можуть отримати  чималий термін ув’язнення.

 Торгівля органами

Добровільне чи примусове вилучення органів з метою подальшого продажу, що здійснюється під дією тиску, погроз, а також використання уразливого стану людини.

 Примусове жебрацтво

Примус людини до жебрацтва із застосуванням погроз, маніпуляцій та вимог відшкодувати непосильне боргове зобов’язання.

 Залучення в боргову кабалу

Людей примушують працювати за низьку винагороду для погашення штучно створеного непосильного боргового зобов’язання. При цьому, людина знаходиться у повній матеріальній залежності від іншої особи і працює до тих пір, поки не відпрацює свій “борг”.

 Усиновлення чи удочеріння в комерційних цілях

Встановлення опіки над дітьми з метою подальшого їх використання для отримання доходів (у жебракуванні чи для подальшого укладення щодо них угод, пов’язаних з передачею права власності).

 Використання у збройних конфліктах

Використання особи для виконання нею бойових завдань, задоволення потреб озброєних груп, сексуальна експлуатація, втягнення у злочинну діяльність.

2107 1

За матеріалами сайту Міністерства соцполітики

 

 

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528

ВРАХОВУЄМО ДУМКИ ЖИТЕЛІВ

опитуваннятреба

ОПИТУВАННЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ

ОПИТУВАННЯ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

ОПИТУВАННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
Banerbpd 120x60
Банер на субсайт Головного управління ДПС у Закарпатській області
державні послуги онлайн
амму