Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

ВЗЯЛИСЯ СЕРЙОЗНО

29.07.2022

       Сьогодні відбулося засідання комісії Білківської сільської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Порядок денний складався з двох питань. Йшлося про водопостачання населених пунктів, а також влаштування найпростіших укриттів закладів освіти громади. Провів засідання Білківський сільський голова Василь Зейкан, який очолює згадану комісію. Інформували на ньому начальник Іршавського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Василь Горняк, головний спеціаліст вказаного відділу Василь Пукман та керівниця Центру контролю та профілактики хвороб Алла Гринюк.

         Питання належного контролю за якістю питної води зазвичай населення відкладає у довгий ящик, посилаючись на нестачу коштів. А ще, мовляв, земельні надра на глибині здатні до очищення води. І все це традиційно спускається на гальмах. Але, як казав один мудрий чоловік, не все так буде. І зараз це актуальне питання в державі, так би мовити, ставлять руба. Йдеться про те, що кожне джерело води має бути паспортизоване. Потрібно проводити профілактичну очистку води, здійснювати її дослідження. Увага повинна приділятись дезінфекції та знезараженню. А тут назріває ще одне супутнє питання – відповідна каналізаційна мережа. На засіданні комісії наголошувалося, що понад 50% інфекційних хвороб з’являються через неякісну питну воду. У багатьох джерелах нітрати становлять понаднормову кількість. Тут навіть кип’ятіння не допомагає. Через вживання такої води людина може постійно слабнути і не розуміти, що з нею відбувається.

         На засіданні комісії також приділялася увага дослідженням поверхневих вод, тобто в річках, потічках. Таку роботу щомісячно здійснює водгосп. А вибірково над цим працюють також спеціалісти Держпродспоживслужби.

         За підсумками обговорення прийнято рішення:

  1. Провести профілактичну очистку та дезінфекцію джерел водопостачання та водопровідної мережі на всіх локальних водопроводах, які постачають воду соціально значимі об’єкти (школи, садочки, лікувальні заклади та ін.)
  2. Забезпечити здійснення виробничого контролю якості питної води суб’єктами господарювання, що надають послуги з централізованого водопостачання відповідно до технічного регламенту та надання його результатів до Іршавського відділу Декржпродспоживслужби.
  3. Організувати проведення обстеження стану підприємств централізованого та нецентралізованого питного водопостачання.
  4. Визначити балансоутримувачів та паспортизувати джерела нецентралізованого водопостачання (громадські колодязі, каптажі, бювети тощо), забезпечити їх ремонт, очищення та дезінфекцію з подальшим проведенням лабораторних досліджень якості питної води.
  5. Визначити перелік резервних джерел забезпечення населення питною водою для побутових та інших потреб на випадок аварій, забруднень тощо.
  6. У селах обстежити колодязі й резервуари, які не використовуються.
  7. Зібрати інформацію про джерела, які використовуються для водопостачання населення.

                  Начальник відділу архітектури та архітектурно-будівельного контролю сільради Володимир Штумф інформував про роботу над влаштуванням найпростіших укриттів закладів освіти. За його словами, відповідна комісія відвідала всі освітні заклади та склала акти щодо укриттів. Кілька дитсадків та одна філія школи громади поки ще не визначилися з місцем для укриття. Швидше за все, воно буде в приватному секторі. Інформацію взяли до відома. Також прийняли рішення забезпечити облаштування укриттів відповідно до згаданих актів.

Img 0188 Img 0187 Img 0183

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1