Білківська сільська рада

Хустського району Закарпатської області

Українців попереджають про підступність дистанційного мінування

29.06.2026

Літній період традиційно асоціюється з відпочинком на природі, проте цього року мальовничі українські пейзажі можуть приховувати смертельну загрозу. Фахівці попереджають: густа зелена трава та чагарники стали ідеальним маскуванням для вибухівки, оскільки російські окупанти активно застосовують практику дистанційного мінування.

Головна підступність цього методу полягає в тому, що міни не закопують у землю, а хаотично розкидають за допомогою ракет або безпілотників. Через це у деокупованих регіонах, а також у районах, що перебувають у зоні активних бойових дій чи постійних обстрілів, небезпечні предмети можуть з’явитися раптово — навіть там, де ще вчора люди вільно й безпечно ходили.

У зв’язку з цим громадян закликають до максимальної пильності. У разі виявлення будь-якого підозрілого предмета категорично заборонено підходити до нього, чіпати або намагатися самостійно промаркувати небезпечну ділянку. При виявленні вибухівки необхідно негайно відійти на безпечну відстань та повідомити екстрені служби за номерами 101 або 112. Пам’ятайте: міни не мають вихідних, тому власна обережність є єдиним способом зберегти життя.

Детальніше на відео

https://youtu.be/QbWNQoSXgjE?si=68KvThL8lKbLgnNW

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1