Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

Щоб працювати з пестицидами та агрохімікатами, потрібно отримати відповідний допуск (посвідчення)

22.06.2022

Працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидів та  агрохімікатів, повинні мати відповідний допуск (посвідчення) на право роботи з такими хімікатами.

Така вимога передбачена  низкою нормативно-правових актів, зокрема ст.18 Закону України «Про захист рослин», ст.11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постановою Кабінету Міністрів України №746 від 18.09.1995р.

Вказані вимоги поширюються на всі галузі суспільного виробництва, де застосовуються пестициди й агрохімікати.

Чинним законодавством встановлено, що підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли спеціальну підготовку (згідно зі встановленою програмою навчань) та мають на те відповідні допуски (посвідчення), які видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин щороку. Цей допуск видається на основі проведеної спеціальної підготовки та медичної книжки (довідки) з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я працівника. Допуски (посвідчення) видаються безкоштовно.

Водночас ст. 21 Закону України «Про захист рослин» гласить, що порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність. Ще більш тяжким наслідком порушення вимог у сфері захисту рослин є погіршення здоров’я усіх, хто отримав ураження внаслідок порушення регламентів і санітарних вимог під час застосування пестицидів, а також ураження і загибелі рослин, корисної ентомофауни та ін.

Увага! Допуски та посвідчення видаються посадовими особами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області за адресою:  Закарпатська область, Ужгородський  район, с. Оноківці, вул.Головна, 53,тел.739-806 та підрозділів  фітосанітарної безпеки в районах.

Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами,  які не мають допуску,  ЗАБОРОНЕНО!!!

 

 

Провідний спеціаліст  відділу прогнозування,                                                   Л. ШТЕФАНЬО

Фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків                              

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528

ВРАХОВУЄМО ДУМКИ ЖИТЕЛІВ

опитуваннятреба

ОПИТУВАННЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ

ОПИТУВАННЯ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

ОПИТУВАННЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1