Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

Що робити якщо у документах помилка ? 

20.09.2022

    Дуже часто зустрічається, що у свідоцтвах про народження, свідоцтвах про шлюб, паспортах, трудових книжках інших правовстановлюючих документах допущено «помилку». Наявні розбіжності унеможливлюють оформлення спадщини, призначення чи перерахунку пенсії прав та загалом реалізації особистих немайнових та майнових прав. Що ж робити в такому випадку?

   1. Звернутися до органу, який видав документ. У разі неможливості виправлення помилки, отримати письмову відмову.

   2. Звернутися до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення в порядку окремого провадження. Відповідно до ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Відповідно до ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

    Відповідно до ч. 1 ст. 318 Цивільного процесуального кодексу України, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. Відповідно до ч. 1 ст. 316 Цивільного процесуального кодексу України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання. За подання заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, заявник сплачує судовий збір, а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб що становить 520 грн. Однак, варто врахувати положення ст. ст. 5, 8 Закону України «Про судовий збір» щодо пільг та можливості відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

     Якщо у Вас залишились питання правового характеру, відповіді на них ви можете отримати зателефонувавши за безкоштовним номером системи БПД : 0 800 213 103. Отримати вторинну правову допомогу (складення процесуальних документів, представництво інтересів у суді, захист) Ви можете звернувшись до Іршавського бюро правової допомоги Мукачівського МЦ з надання вторинної правової допомоги (м. Іршава, пров. Шевченка, 3). 

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1