Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

Звіт відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту Білківської сільської ради за 2021-2022 навчальний рік

02.02.2023

      Реформування освітньої галузі — це відповідь на суспільний запит. Саме освіта забезпечує якість людського капіталу, який є основою економічного розвитку країни. Упродовж останніх років МО і науки України продовжує стратегічний курс на реформування усіх сфер освіти. Зокрема, запущена трансформація дошкільної освіти. З метою покращення її якості та доступності було спрощено умови для відкриття та функціонування закладів д/о.

Всі заклади дошкільної освіти отримали оновлений державний стандарт базового  компоненту.

У системі повної загальної середньої освіти продовжується реформа Нової української школи, зокрема, розроблено новий державний стандарт базової освіти для 5-9 класів. Стратегічно важливою подією стало ухвалення Закону «Про повну загальну освіту», який створює більше можливостей для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців.

Суттєвих змін зазнала й система підвищення кваліфікації вчителів: запроваджено принцип «гроші ходять за учителем на підвищення кваліфікації», що створює додаткову конкуренцію для ринку освітніх послуг і сприятиме підвищенню якості їх надання.

Перед системою освіти постали нові виклики, пов’язані з неперервністю освітнього процесу, спроможністю закладів усіх рівнів освіти забезпечити якість і сталість здобуття освіти в умовах карантинних обмежень, воєнного стану, необхідністю розвитку дистанційної та змішаної форм навчання. Усе це спонукає посилювати складові реформи освітньої галузі, пов’язані з діджиталізацією освітнього середовища, передусім, із забезпеченням закладів освіти швидкісним доступом до мережі Інтернет, а учнів та педагогів — пристроями та електронними освітніми ресурсами. 

                  Упродовж 2021-2022 н.року основним пріоритетом розвитку освіти Білківської ТГ було визначено впровадження концепції Нової української школи, де ключовим залишається розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Мережа закладів освіти.

 На території громади функціонують 2 дитячі школи мистецтв, де працюють 32 викладачі з відповідною фаховою освітою та надають освітні послуги у різних мистецьких відділах, а саме: народний відділ (баян, аккордеон), фортепіанний, вокальний, образотворчий та хореографічний. Учні Білківської ДШМ у цьому навчальному році стали неодноразовими лауреатами та дипломантами багатьох всеукраїнських, міжнародних та обласних фестивалів та конкурсів. Велика вдячність викладачам даної школи за їх творчий підхід до своїх обов’язків та неоціненну працю. Робота з обдарованими дітьми — це виклики сьогодення. Спасибі дирекції  дитячих шкіл мистецтв за відповідальне ставлення до роботи та фахову компетентність на мистецькій ниві. Результатом плідної творчої роботи викладачів Білківської ДШМ (директор Петер Л.Ю.) є перемоги на фестивалях та конкурсах різного рівня. У 2021-2022 н.році у даному закладі було проведено 6 відкритих уроків та ряд показових занять з хореографії, персональні виставки юних художників. Але найбільш приємно сьогодні відзначити викладачів, які представили своїх учнів на міжнародних, всеукраїнських та обласних мистецьких конкурсах. Це Віра Ерделі, викладач з баяну, Наталія Чонка, скрипка, Роберт Горзов, баян та Лариса Петер, фортепіано. Творчі, талановиті діти, які представляли Білківську ДШМ у різних куточках України та за її межами, в цьому навчальному році стали дипломантами та лауреатами, і вони є гордістю нашої громади. Це баяністи: Янтолик Наталія, Урста Марія, Івашко Маряна, Чмара Вікторія, Петрище Андрій , Лутай Олександра – 28 перемог різних рівнів, клас викладача Віра Ерделі. Спасибі!

Скрипалі: Неля Данканич та Діана Булеза , клас викладача Наталія Чонка. Спасибі!

Ансамбль піаністів, клас викладача Петер Л.Ю., стали призерами районного, обласного та міжнародного конкурсу.

    Ансамбль піаністів, клас викладача Поляк М.І. у складі Петер Андріани-Владислави, Орос Анастасії, Попович Анастасії вибороли призові місця у районному та обласному конкурсах.

Баяністи: стали лауреатами І ступеня Міжнародного фестивалю-конкурсу у м. Переяслав та дипломантами обласного конкурсу індивідуальних виконавців у м.Ужгород, клас викладача Роберта Горзова.

Юні художники: Паньканинець Ольга(лауреат І ступеня)  Міжнародного фестивалю-конкурсу в м.Переяслав, Паньканинець Ірина Андріївна-лауреат ІІ ступеня, Кляп Христина – лауреат І ступеня, Бровді Світлана – лауреат І ступеня Міжнародного фестивалю «Весняні барви, Сочка Анастасія – фестиваль «Воскресни, писанко», клас викладача Зоряна Савко.

Викладач образотворчого мистецтва Марія Попдякуник достойно представила на міжнародному та обласному фестивалях своїх учнів, які стали лауреатами І ступенів у Києві та Ужгороді, це: Вакар Світлана та Зейкан Каріна, Зейкан Марія.

Хореографічна група під керівництвом талановитих викладачів Звонар Анастасії  Дмитрівни та  Гомоляк Ангеліни вибороли призові місця на конкурсах різного рівня.

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

В освітній галузі громади працює  527  педпрацівників

.у закладах дошкільної освіти – 97

.у закладах загальної середньої освіти – 379

.практичних психологів – 19

.у дитячих школах мистецтв – 32

КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗЗСО:

.спеціалісти, магістри – 354

.бакалаври – 7

.молодші спеціалісти – 10

КВАЛІФІКАЦІЙНІ КАТЕГОРІЇ, ПЕДАГОГІЧНІ ЗВАННЯ

.спеціалісти вищої категорії -195

.спеціалісти першої категорії – 51

.спеціалісти другої категорії – 41

.спеціалісти – 84

.старший учитель – 116

.учитель-методист – 13

.відмінник освіти – 4

.заслужений учитель України – 1

КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПРАЦІВНИКІВ ЗДО

.спеціалісти,магістри – 65

.бакалаври – 12

.молодші спеціалісти – 43

КВАЛІФІКАЦІЙНІ КАТЕГОРІЇ, ПЕДАГОГІЧНІ ЗВАННЯ ПЕДПРАЦІВНИКІВ ЗДО

.спеціалісти вищої категорії – 3

.спеціалісти першої категорії – 11

.спеціалісти другої категорії – 21

.спеціалісти – 62

.вихователь-методист – 1

                                   ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Майбутнє  України визначається рівнем освіченості її найменших громадян – дітей дошкільного віку. Забезпечення якісної і доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості є пріоритетом у діяльності відділу освіти нашої громади.

Протягом 2021-2022 н. року  місцева влада активно займається покращенням умов перебування дітей у ЗДО. Мережа закладів  д/о громади формується з урахуванням потреб батьків. 

Питання створення нових місць для дітей дошкільного віку поки що не актуально. Мережа закладів д/о Білківської ОТГ відповідає потребам населення. У громаді функціонує 13 закладів дошкільної освіти та один підрозділ дошкільного відділення. Охоплення дітей дошкільною освітою становить 92%.

Проводяться планомірні заходи з покращення матеріального стану, модернізації бази функціонуючих установ.  Питання підготовки ЗДО до початку 2022-2023 н.року, створення безпечних умов перебування в них дітей і працівників з урахуванням збройної агресії Російської Федерації – одні з ключових і перебувають на особливому контролі Уряду. Усі ЗДО долучились до створення нового освітнього простору  відповідно  до базового компонента дошкільної освіти та врахувати під час взаємодії з дітьми «Методичні рекомендації до оновленого базового компонента д/о».

Всі заклади дошкільної освіти забезпечені кадрами, у них працює 120 педагогічних працівників. Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку, педагогічні колективи ЗДО спрямовують свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи.

                                 ПОЧАТКОВА ОСВІТА

Всі ЗЗСО нашої громади активно продовжили працювати в умовах реалізації концепції «Нова українська школа», державного стандарту початкової освіти. Відділом освіти Білківської с/ради впродовж 2021-2022 н.року проведено змістовну, організаційну та практичну роботу щодо удосконалення нових стандартів у ПШ.

Співфінансування: 

Місцева влада та фінансовий відділ нашої громади тісно співпрацює з відділом освіти та підтримує інновації, які впроваджуються в освітній простір освітян. Додаткові кошти з місцевого бюджету, співфінансування,        активна допомога депутатського корпусу, батьківської громадськості, розуміння керівників та працівників закладів освіти, все це дало змогу успішно завершити навчальний рік та підготуватись до реалізації завдань у новому 2022-2023 н.році. Всі педагоги початкової ланки ЗЗСО були ознайомлені з інструктивно-методичними рекомендаціями, рекомендованими МОН України та департаментом освіти  Закрпатської ОВА.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДВЕЗЕННЯ ДО ШКІЛ УЧНІВ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ ЗА МЕЖОЮ ПІШОХІДНОЇ ДОСТУПНОСТІ

Важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров’я є організація підвезення учнів до закладів освіти громади. Підвезення дітей, які проживають поза межею пішохідної доступності, здійснювалось шкільними автобусами. Загалом в громаді у 2021-2022 н.році було організовано підвіз для  477 учнів та педпрацівників, при потребі 726 осіб, що становить  65,7 % до потреби. Шкільними автобусами також здійснюється підвіз на конкурси, олімпіади, спортивні змагання екскурсії, учасників ЗНО, до таборів відпочинку. Транспортний засіб (шкільний автобус), який знаходиться на балансі відділу освіти, у задовільному стані. Проводяться необхідні ремонти та своєчасна діагностика. На паливно-мастильні матеріали використано 11690 тисяч грн., на запасні частини – 83 тисячі. На перспективу є потреба у придбанні ще двох шкільних  автобусів для Білківского та Великораковецького ЗЗСО  ліцеїв.

                ІНКЛЮЗИВНИЙ ПРОСТІР

В закладах загальної середньої освіти громади у 2021-2022 н.році  навчалось 48 учнів з особливими освітніми потребами у  інклюзивних класах. Дану категорію дітей супроводжували 39 асистентів   учителя. З усіма учнями проводилась  корекційно-розвиткові заняття, відповідно рекомендацій та комплексних оцінок фахівців Іршавського інклюзивно-ресурсного центру, з якими укладено угоду. У новому 2022-2023 н. році у ЗЗСО нашої громади буде навчатись 44 учнів з ООП, у ЗДО- 3 дітей. Всі  заклади освіти, де організовано інклюзивну форму навчання, архітектурно доступні, облаштовані пандуси для безперешкодного доступу до приміщення школи. Для підвищення професійного рівня педпрацівників щодо роботи з дітьми з ООП в умовах інклюзивного навчання асистенти вчителя взяли участь у секційному засіданні, яке провела директор ІРЦ Іршавської міської ради Богдана Станко. Богдана Любомирівна поставила акценти на основні аспекти інклюзивного навчання та їх правильне вирішення. У рамках консультативного пункту для населення на базі ІРЦ Іршавської міської ради проводяться консультації для батьків дітей з ООП нашої громади щодо переваг інклюзивного навчання, постійно взаємодіє із закладами освіти, службою у справах дітей нашої громади щодо виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з ООП, починаючи з раннього віку в разі потреби із залученням відповідних спеціалістів.

Поряд із цим в організації інклюзивного навчання є ряд завдань:

.необхідно активізувати роботу щодо впровадження інклюзивної освіти та сприяти у створенні інклюзивних класів;

.вжити заходів для   дооблаштування кабінетів психологічного розвантаження, ресурсних кімнат, медіатек у ЗЗСО;

.сприяти формуванню толерантного ставлення однокласників, учнів, вчителів та батьків інших класів до дітей з ООП, підвищувати загальну культуру спілкування учнів,

.залучати дітей з ООП до позакласних позашкільних заходів, участі у конкурсах, спортивних змаганнях з урахуванням їх інтересів, здібностей та індивідуальних особливостей  та стану здоров’я.

                        ВИХОВНИЙ ПРОСТІР ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Поява нових цілей і цінностей в освіті вимагають переосмислення змісту, форми та методів виховання дітей та учнівської молоді. Діяльність педагогічних колективів була спрямована на виховання гуманіста, патріота, громадянина України, заходів щодо профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності. Національно-патріотичний напрямок виховної роботи у 2021-2022 н. році знайшов відображення в проведенні заходів, приурочених знаменним датам, державним святам, народним традиціям рідного краю, тематичних виховних годинах. Важливим аспектом формування національно свідомої особистості є виховання поваги до державної мови та державної символіки. Володіння українською мовою та послугування нею стало пріоритетним у виховній роботі з учнями. Хочеться сьогодні висловити вдячність керівникам освітніх закладів усіх рівнів за активну участь у проведенні різних творчих, мистецьких державних заходів згідно з планом роботи на території громади

 

                                    МЕТОДИЧНА РОБОТА

Вся діяльність методичної служби відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту Білківської с/ради була направлена на задоволення освітніх запитів громадян, методичного супроводу впровадження державних стандартів освіти, нових навчальних програм, нового покоління підручників та реалізації науково-методичної проблеми «Створення умов для підвищення рівня професійної компетентності педагогів з метою забезпечення якості освіти в навчальних закладах громади», зокрема на удосконалення системи підвищення професійної компетентності педагогічних кадрів, а через неї на удосконалення роботи ЗЗСО, ЗДО, ДШМ; поліпшення результативності освітнього процесу та якості знань учнів. Робота над вищезгаданою темою активізувала діяльність кожного керівника, учителя та вихователя, керівника гуртка, підвищення рівня їх професійної компетентності. Заступники директорів з НВР протягом навчального року створювали динамічні творчі групи для підвищення рівня методичної роботи, проведення засідань педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів. З метою розвитку навиків співпраці та ділового партнерства під час освітнього процесу в школах громади педагоги та учні є активними учасниками різноманітних всеукраїнських та міжнародних проектів та конкурсів. Але одним із головних напрямків  кадрової освітньої політики є атестація педагогічних працівників, якій передують курси підвищення кваліфікації. У 2021-2022 н. році атестація педагогічних працівників проводилась згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом МОН України №930 від 06.10.2010 року за №1473 «Про затвердження змін до Типового положення», плану роботи атестаційної комісії. Для організації та проведення атестації педпрацівників методичним кабінетом було створено атестаційну комісію І рівня, яка затвердила списки педпрацівників, які атестуються комісією ІІ рівня, графік роботи атестаційної комісії у 2021-2022 н. році. З метою запобігання безпеки у зв’язку з воєнним станом в Україні, атестаційні матеріали були вивчені дистанційно. Творчі звіти педагогічних працівників пройшли у вигляді проєктів-презентацій з науково-методичних проблем, над якими вони працюють.

    На адресу атестаційної комісії ІІ рівня не надійшла жодна скарга на рішення атестаційних комісій І рівня.

Нарахування відповідної заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти за наслідками атестації було здійснено своєчасно.

                        ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДРУЧНИКАМИ

      Контроль за забезпеченням та використанням навчальної літератури у закладах освіти – один з важливих напрямків роботи відділу освіти. Відповідно до нормативних документів та рекомендацій Міністерства освіти і науки України у закладах освіти використовуються лише підручники і посібники, що мають відповідний гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» та відповідають переліку діючих програм та підручників на поточний навчальний рік. Наразі очікуємо забезпечення підручників для 5 класів НУШ, згідно замовлення.

 

МОРАЛЬНЕ ТА МАТЕРІАЛЬНЕ СТИМУЛЮВАННЯ. СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ

   На контролі відділу освіти питання соціального захисту працівників галузі освіти.

  В зведеному бюджеті громади на освіту у 2022 році було виділено 138 млн. 985, 000 грн. Фактично використано на освіту 132 531 304 грн.

Відповідно до затверджених кошторисів в першу чергу проводилось фінансування захищених статей: заробітної плати, продуктів харчування та оплата комунальних послуг і енергоносіїв.  

   Рівень доплати за престижність педагогічної роботи становить 5%.

                             ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ

Питання організації харчування дітей у навчальних закладах залишається одним з найбільш актуальних та заслуговує на особливу увагу, адже з основних факторів впливу на здоров’я дітей є забезпечення їх повноцінним і раціональним харчуванням.

Відповідно до рішення Білківської сільської ради від 21.12.2021 № 1261 «Про організацію харчування учнів пільгових категорій у закладах загальної середньої освіти Білківської сільської ради у 2022 році», яким визначено безкоштовне харчування за рахунок місцевого бюджету, зокрема по категоріях: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, учнів з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей ВПО, дітей, батьки яких мобілізовані до лав ЗСУ.. Вищезазначеними пільгами користуються: по ЗДО – 133 дітей, по закладах загальної середньої освіти  – 108 дітей.

Будівництво, капітальні ремонти, енергозберігаючі технології, підготовка до початку опалювального сезону

При підготовці закладів до нового навчального року виконано наступні роботи:

  • У Білківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проведено заміну електромережі. В харчоблоці проведено капітальний ремонт за кошти підприємця.
  • В Імстичівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів підходять до завершення роботи на майданчику зі штучним покриттям та зроблено бетонне покриття у спортивній залі.
  • У Білківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 проведено капітальний ремонт підлоги у методичному кабінеті та встановлено автономну свердловину для водопостачання, а в Білки-Зовдуновицькій ПШ замінено підлогу у класному приміщенні.
  • У всіх ЗЗСО підготовлено найпростіше укриття для учнів та працівників, згідно вимог та рекомендацій комісії , проведені поточні ремонти приміщень .
  • Для вихованців та працівників Білківського ЗДО №1 підготовлено найпростіше укриття за кошти  місцевого бюджету в сумі 160 тисячгрн.
  • У всіх ЗДО проведено поточні та косметичні ремонти приміщень та надвірних споруд.
  • Укладено договір на забезпечення ЗЗСО твердим паливом (дровами) на загальну суму – 537 900 грн, плюс 225 000 грн- пелети.

 

Забезпечення стану охорони праці та пожежної безпеки у закладах освіти

 

     Питання виконання заходів з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності є предметом обговорення на нарадах керівників закладів освіти Білківської с/р. Велика увага приділяється організації проведення навчання та інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів; систематично відпрацьовуються та уточнюються плани евакуації учасників освітнього прцесу; проводиться робота із профілактики та попередження травматизму, як під час навчально-виховного процесу, так і під час проведення ремонтно-будівельних робіт на об’єктах освіти громади.

Стан організації роботи щодо запобігання дитячого травматизму знаходиться на контролі у відділі освіти, керівників ЗЗСО та ЗДО,  аналізується під час огляду готовності закладів до нового навчального року.

Наше завдання – продовжити позитивні тенденції розвитку освіти та закласти міцний фундамент розпочатих реформ, які вже стали незворотними.

 

Начальник відділу освіти,

охорони здоровя, культури,

молоді та спорту сільради                                                 Ірина Паньканинець

 

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1