На території громади воєнних дій не відбувається, але, судячи зі згарищ від підпалу сухої рослинності та спалахів полум’я, може скластися зовсім протилежне враження. Мова йде про масові випадки. До прикладу, найбільш красномовні в урочищі Будзьковець, в присілку Ковбасово Білок. Все-таки хочеться вірити, що здоровий глузд має перемогти. Підпалюючи суху рослинність, самі ж собі й завдаємо шкоди. Найперше від цього може якраз постраждати й обійстя палія. Самотужки впоратися з вогнем не вийде, доведеться викликати рятувальників. А вони у воєнний час виконують всім нам відому гуманну місію.
Нагадуємо, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено штраф на суму від 3060 до 6120 грн. За ті самі дії, вчинені в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, накладається штраф на суму від 4590 грн. до 15300 грн.
Як зазначає Хустське районне управління головного управління ДСНС України в Закарпатській області, з початку року на Закарпатті виникла 701 пожежа проти 403 у 2021 році, збільшення становить 73%. Внаслідок пожеж загинуло 11 осіб та 5 осіб травмовано.
З настанням пожежонебезпечного весняно-літнього періоду відзначається значний ріст пожеж в екосистемах області. З початку року їх виникло 456 проти 127 за минулий рік, спостерігається збільшення кількості пожеж на 259 відсотків. Внаслідок спалювання сухої рослинності від отриманих опіків загинуло 2 особи.