Не в такому далекому минулому пам’ятається, що день відправки призовника на строкову службу перетворювався на феєричне свято, на яке збиралося чимало родичів, друзів та знайомих. Воно ще довго залишалося темою для розмов односельців. Це вже було схожим на якийсь обряд, якого обов’язково дотримувались, який по-справжньому шанували. І коли хтось «не служив», вважалося дивиною. Після демобілізації чоловіків негласно зараховували до тих, хто пройшов потрібну і важливу школу життя. З плином часу ця традиція, на жаль, дещо зазнала змін. Не останню роль в цьому зіграла й збройна агресія нашого північного сусіда.
Приємно, що до виконання свого обов’язку перед Батьківщиною не до всіх потрібно застосовувати певні заходи примусу. Двоє юнаків: Петро Мулега з Білок та Адріан Золотар із Великого Раківця з настанням призовного віку не шукали шляхів, як «відкосити» від служби в Збройних Силах України, а з власної ініціативи пройшли медичну комісію та вже поповнили ряди військ на Львівщині. Хлопці переконані, що таке загартування їм в житті не завадить. Вони прагнуть бути сильними та мужніми, здобути відповідні навики.
Білківська сільська рада вирішила не залишити поза увагою такий показовий крок в житті юних жителів громади. Подібні ініціативи завжди підтримує Хустський райвійськкомат, під відання якого підпадають і призовники Іршавщини. Батьків згаданих хлопців запросили у сільраду, де з ними зустрілися заступник Білківського сільського голови Михайло Янтолик, начальниця відділу військового обліку та цивільного захисту сільради Ірина Дудаш та член правління громадської організації Іршавщини «Захисники рідної «Вітчизни» Микола Вовканич.
Як зазначив Михайло Юрійович, сільрада високо оцінює такий патріотичний вчинок хлопців. Їх сім’ям буде надана матеріальна допомога.
За словами Ірини Юріївни, вона як мама розуміє переживання батьків. Батьківське серце завжди болить, коли діти далеко. Щиро подякувала жінкам за виховання хороших синів.
Микола Миколайович сказав, що такими хлопцями батьки можуть гордитися. З них мають брати приклад інші однолітки. Заслуговує на повагу те, що юнаки самі свідомо пішли на строкову військову службу, їх силою ніхто не тягнув. Він також наголосив, що служби в армії не варто боятися, адже «строковиків» у зону АТО не відправляють.
Матері юнаків подякували за підтримку.