Двадцять першого червня депутати збирались на чергову двадцять четверту сесію сільської ради. Порядок денний складався з понад десяти питань. Загалом сесія видалася насиченою, в деяких моментах багатою на дискусії. Зрештою, вона була плідною, адже підтримано всі проекти рішень, лише два з них не набрали необхідної кількості голосів депутатів. Провів сесію Білківський сільський голова Василь Зейкан.
Насамперед затверджено низку бюджетних програм, які стосуються облаштування місць для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб на території сільради, підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей, питної води та поновлено дію програми щодо підтримки творчих, обдарованих дітей освітніх закладів.
Внесено зміни до сільського бюджету. Його обсяг збільшено на 3 мільйони 403 тис.грн. Якщо говорити про ключові напрямки спрямування коштів, то це зроблено наступним чином:
- 900 тис.грн. — для придбання спецавтомобіля для офіцера громади;
- 500 тис.грн. – капремонт моста у центрі Білок;
- 403 200 — на придбання вікон для Білківського ліцею;
- 140 тис.грн. – для часткового капремонту спортзали Імстичівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів;
- 502 тис.грн. – для проведення поточних видатків на підготовку освітніх закладів громади до нового навчального року;
- 390 тис.грн. – для облаштування місць для внутрішньо переміщених осіб в амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Імстичові;
- за рахунок перерозподілу коштів сільського бюджету спрямовано два мільйони гривень на поточний ремонт дороги обласного значення Іршава–Ільниця–Осій-Білки-Великий Раковець (в межах Білківської громади), а також прийнято звернення до Іршавської ТГ з проханням виділити кошти на ремонт згаданої дороги на власній території.
Деякі адмінпослуги виключаються, окремі додаються. На сесії затверджено оновлений перелік відповідних послуг, що надаються центром надання адміністративних послуг.
На виконання прийнятих Верховною Радою Законів України «Про декомунізацію» й «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» було розпочато перейменування вулиць, які мали відповідні назви. Створювалася спеціальна робоча група під керівництвом заступника сільського голови Михайла Янтолика, до складу якої входив і відомий історик краю Петро Чорба, певний період проводилося громадське обговорення, протягом якого всі охочі могли офіційно надавати свої рекомендації та зауваження. Інформацію про це було розміщено на сайті та на сторінці в «Фейсбук» сільради. Згадана робоча група напрацювала пропозиції, які депутати й прийняли на сесії. Отже, подаємо попередні та нові назви вулиць в розрізі населених пунктів: с. Білки: Лермонтова – В.Стуса; Пушкіна – Карпатської України; Борканюка – Затишна; Матросова – Івана Мазепи; с. Малий Раковець: Першотравнева – Гірська; Борканюка – Плитянська; Гагаріна – Зелена; с. Імстичово: Гагаріна – Незалежна; Мічуріна – Виноградна; Матросова – Гірська; Суворова – о. Павла Мадяра; Борканюка – Українська; Космонавтів – Лісова; Макаренка – Монастирська.
На сесії більш предметно врегульовано повноваження старост громади, а також затверджено Положення про комунальну установу «Центр надання соціальних послуг». Розглянуто низку земельних питань.
З багатьма проектами рішень ознайомлювала депутатів секретар сільради Аліна Шатохіна. Серед доповідачів були начальник фінвідділу сільради Лариса Горзов, начальник відділу фінансово-господарського забезпечення – головний бухгалтер сільради Наталія Савко, начальниця відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту сільради Ірина Паньканинець, начальник відділу соціального захисту населення сільради Ольга Кудрей, керівник ЦНАПу Сергій Жидик, начальник відділу архітектури та державного архітектурно-будівельного контролю сільради Володимир Штумф, начальник відділу земельних відносин та екології сільради Микола Кудрей.