Цієї неділі зустрінемо Пасху. Здається, вже в повітрі витає дух цього найбільш світлого християнського свята. Серед його атрибутів – писанка. Вона вважається однією зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Безумовно, писанка є надійним оберегом. На знак пошани до споконвічних традицій у Білківській територіальній громаді сьогодні відбувся перший фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!». Організатором цього дійства була начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту сільської ради Ірина Паньканинець, яка й виступила з привітальним словом. Чимало теплих слів гостям та учасникам цього зібрання адресували Білківський сільський голова Василь Зейкан та депутат обласної ради Петро Станко.
Всі, хто прийшов на захід, із захопленням слухали ведучих Наталію Зейкан та Людмилу Горзов – вчителів Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, які зробили розлогий та пізнавальний екскурс в історію як писанкарства, так й українських великодніх традицій загалом.
Тридцять один колектив із закладів сфер освіти та культури розмістився на площі перед сільським будинком культури у Білках. До речі, саме на цьому місці відбувався подібний районний фестиваль у 2019 році. На ньому сільський голова Василь Зейкан пообіцяв до наступного такого заходу встановити поблизу пам’ятника Кротону ковану писанку, що і було зроблено.
На нинішньому фестивалі учасники представили роботи в 4 номінаціях: «Писанка», «Тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності», «Великодній рушник» та «Фотозона».
Образно кажучи, перший млинець не був глевким. Усі роботи відзначалися певною оригінальністю. Відчувалося, що на площі фонтанить креативом. Впадали в око цікаві композиції. Писанки то красувалися на дереві, то їх тягнув півник на возі, то на них влучно вписалася національна символіка. Нестандартно колективи підходили і до презентації свого творіння. Тут можна було почути учнів у якості ведучої телеканалу Каті Осадчої, їх володіння англійською мовою, милозвучні голоси під час виконання пісень на великодню тематику тощо.
І журі справді було дуже важко обирати найкращих, бо всі учасники плідно попрацювали і вклали у роботи часточку своєї душі, любові та тепла. Серед закладів загальної середньої освіти перше місце виборола Білківська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Друге місце розділили Імстичівська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Луківська гімназія. Третю сходинку посіли Великораковецька та Малораковецька гімназії. Серед дошкільних навчальних закладів перше місце дісталося чотирьом дитсадочкам Великого Раківця та Заболотного, які представили свої роботи спільно. «Срібло» отримали дитячі садки Білок №1 та 4. «Бронзу» має дитячий садок Малого Раківця. Гран-прі журі вирішило віддати Великораковецькій та Білківській дитячим школам мистецтв.
Як не крути, а призовими місцями можуть бути лише три. Та все ж журі не залишило без уваги ще низку робіт, які відзначились складністю та точністю виконання, дизайнерським смаком. Скажімо, у номінації «Писанка» достойно виступили Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка презентувала писанку в нелегкій і незвичній техніці макраме, а також Білківський дитсадок №3, початкова школа присілку Зовдуновиця в Білках. В номінації «Великодній рушник» чудово зарекомендував себе Імстичівський дитсадок №1. Тематична композиція була класно оформлена в Білківському ЗДО №2. Чудовим оздоблювальним почерком відзначалися фотозони Луківського дитсадка, Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, а особливе захоплення викликала ця робота Малораковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Непогано також постаралися дитсадок Білок № 3, Імстичівська ЗОШ І ступеня, “Публічна бібліотека” та клубні працівники.
Учасники-автори призових та відзначених робіт отримали грамоти й грошові премії, які їм вручили Білківський сільський голова Василь Зейкан і депутат обласної ради Петро Станко.
Величезне спасибі організаторам, журі та всім, хто долучився до проведення такого чудового заходу.
Цей фестиваль-конкурс додав великоднього настрою, нагадав про святі речі в нашому житті, презентував таланти рідної громади. Є всі підстави стверджувати, що він стане традиційним. Звісно, щоразу вдосконалюватиметься та набиратиме нових неповторних обрисів…