Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

Молодий і готовий поділитися власним рецептом сортування та утилізації сміття? – Приєднуйся!

12.10.2021

      Молодіжна ініціативна група (МІГ) Білківської територіальної громади бере участь у конкурсі проєктів з розвитку громад представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні «Долучайся, взаємодій, створюй: активна молодь та місцева влада на захисті довкілля»»

У рамках проєкту 11 жовтня у Білківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулася робоча зустріч. У ній взяли участь ініціативна група проєкту, координатори спільних заходів, учні та вчителі  шкіл громади.

         Фасилітатор проєкту, викладачка факультету міжнародних відносин УжНУ та громадська активістка Ганна Мелеганич пояснила, що така комунікація потрібна для більш якісного вивчення думки молоді щодо сортування та утилізації сміття, напрацювання індивідуального варіанту громади для залучення до згаданого процесу якомога ширшого кола людей, пошук нестандартних стимулів у цьому контексті.

         Регіональний координатор обласного представництва Міжнародної організації з міграції Микола Яцков у своєму виступі акцентував увагу на зароблянні грошей на сортуванні та утилізації сміття, які молодь може використати на власний розсуд. Скажімо, можна придбати проектор, яким користуватимуться всі учасники екологічного проєкту, або якусь іншу річ для корисного і пізнавального відпочинку.

         Перед учасниками зустрічі виступила також керівниця ініціативної групи «Активна молодь та місцева влада на захисті довкілля» від Білківської територіальної громади Людмила Биба. Вона у подібних заходах уже має доволі великий досвід та відповідні напрацювання. За її словами, завдяки участі в цьому проєкті вдасться виховати покоління, яке більш свідомо підходитиме до поводження з твердими побутовими відходами. І до цього процесу можна залучити грантові кошти.

         Учасниця цієї ініціативної групи, учениця 11 класу Білківського закладу загальної середньої освіти Марія Попілян зазначила, що раніше особливо не задумувалася над екологічними проблеми. Та кілька разів взявши участь в громадських акціях із прибирання територій, почала на ці речі дивитися іншими очима. Це і стало поштовхом до того, що долучилася до проєкту. А головне – абсолютно не жалкує з цього приводу.

         Серед учасників зустрічі були представники молоді, які проживають в Австрії. Вони поділилися інформацією, як проблему утилізації сміття вирішують у цій країні.

         Загалом чимало уваги було приділено виготовленню відеоролика, який би позитивно вплинув на різні соціальні групи щодо поводження із твердими побутовими відходами. Звісно, йшлося і про більш предметні заходи, зокрема необхідність відсортоване сміття утилізувати відповідним чином, а не, як у нас кажуть, «усе на ракаша».

         Отже разом ініціативна група сформувала мету та основні завдання проєкту, а саме:

Проєкт «Его та еко-вчора, сьогодні, завтра» має на меті покращити стан довкілля території Білківської громади шляхом підвищення рівня екологічної свідомості молоді.

 Наша головна ціль — діяти за банальним принципом «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять», тобто від того, що ти робив вчора та робиш сьогодні, буде залежити твоє «завтра».

Основна ідея — активізація молоді, органів місцевого самоврядування, активістів щодо докорінної зміни відношення що формувалося протягом десятиліть до твердих побутових відходів.

Проєкт спрямований мотивувати та навчити населення громади сортувати сміття.

 Інновацією для території громади стане перехід від разових акцій по прибиранню території до комплексної системи сортування та вивезення сміття.

Для досягнення мети ми хочемо  провести 5 тренінгів для 125 учнів  5 шкіл громади щодо правильного сортування сміття та освітні заходи екологічного спрямування серед молоді ( акція «Друге життя сміття» –створити різні декоративні та сувенірні вироби з сміття ( світильники, іграшки, вази квіти, прикраси, коробочки, рамки, аплікації, ландшафтні композиції);

— встановити у закладах освіти міста кольорові баки для роздільного збору сміття, а саме: бак для пластику, бак для паперу та бак для скла. Аби учні не плутали, у який контейнер що закидати. Передбачено, що контейнери матимуть різні кольори і спеціальні таблички.

         Приємно відзначити, що в учасників зустрічі є розуміння, що для вирішення порушеної проблеми самим моралізаторством не обійтися, потрібно іноді нестандартно і з розумінням підходити до співпраці з різними соціальними групами населення.

Img 9191

Img 9192

Img 9195

Img 9196

Img 9197

Img 9199

Img 9201

Img 9202

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1