Білківська сільська рада

Хустського району, Закарпатської області

Телефон: 0681331209

ЧОМУ ГРАНТОВІ КОШТИ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ЗНАКИ, А НЕ ДОРОГИ?!

02.08.2023

           Днями Білківський сільський голова Василь Зейкан та начальник відділу архітектури та державного архітектурно-будівельного контролю сільради Володимир Штумф повернулися зі Львова, де взяли участь у дводенному заході «Стратегічне планування в територіальних громадах: подолання викликів та розробка якісних документів».
         Цей захід проводився Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини у партнерстві з департаментом економічного розвитку Львівської ОВА. Реалізується він завдяки Агентству США з міжнародного розвитку та підтримці американського народу через проєкт USAID «Говерла».
             На сьогоднішній щотижневій нараді при сільському голові учасники згаданого заходу прозвітували про деталі поїздки. Володимир Штумф підготував відповідну презентацію. Йшлося про всіх знакових спікерів, які ділилися потужним досвідом на цьому майданчику, підходи в сусідній області до фінансування різних програм, моніторинг за їх виконанням тощо. Велику увагу приділили поданню грантових проєктів, які фінансуються різними міжнародними організаціями, адже тут варто враховувати і технічні, і фінансові обмеження, резерви місцевих бюджетів, типові помилки колег, особливості структури тощо. За рахунок подібних проєктів у сусідніх областях громади ефективно попрацювали над вирішенням багатьох питань.
         І в цьому контексті важливо відзначити, що в громадах вистачає пріоритетних проблем, над вирішенням яких потрібно працювати. Це і ремонт доріг, і облаштування спортивної бази для молоді, і створення належної інфраструктури і т.д. Але коли громада бере участь певному грантовому проєкті, то вона не може, образно кажучи, диктувати свої правила. Фінансовий донор, тобто організація, яка надає кошти, сама визначає й оприлюднює перелік тих проєктів, які вона готова підтримати. І тут у громади два варіанти. Найлегше можна відмовитись від участі, мотивуючи, що у нас є більш нагальні проблеми. Але це точно немудро так вчинити. І другий варіант: визначитись з одним із запропонованих проєктів, взяти в ньому участь і за рахунок коштів міжнародної організації вирішити одне з місцевих питань. Можливо, не суперпріоритетне, але важливе і потрібне.
           Величезний плюс цього дводенного заходу полягає ще в тому, що участь в ньому взяли делегації з громад багатьох областей Західної України. А це серйозне поле для обміну досвідом, як вирує життя в громадах під час воєнного стану, можливості для покращення соціально-економічної сфери в таких умовах і т.д.

Img 3668

Img 3679

Img 3680

Img 3681

Img 3683

Img 3684

Img 3688

Img 3711

Архіви

ЦНАП ЗАПРОШУЄ

20210219 104528
опитуваннятреба

Електронна система публічних закупівель

ГІД З ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ

гід дія
дія центрів 1 1