Час не стоїть на місці. Щоразу з’являються нові віяння і тенденції в управлінні громадою, враховуючи цифрові трансформації, виклики сучасності. І, безперечно, в центрі цього всього повинна бути людина. Сьогодні стартував третій, заключний етап проекту “Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад”. Участь в ньому беруть представники Білківської та Довжанської територіальних громад. Він втілюється в життя Міжнародною організацією з міграції (МOM Ukraine) у партнерстві із Західноукраїнським ресурсним центром та фінансується Посольством Канади.
На початку заходу перед присутніми виступив Білківський сільський голова Василь Зейкан. Керівник громади привітав учасників зібрання, побажав усім плідної праці, нових знань та ефективного їх застосування на практиці. Також зазначив, що йому дуже приємно, що такий захід проводиться саме в Білках, які в подальшому, ймовірно, можуть претендувати на кузню грантових проектів.
Відтак, як то кажуть, за справу взялася тренерка проекту цього етапу Оксана Зварич. Вона має потужний досвід в бізнес-проектах, добре знається на теоретичних засадах. Якомога повніше все це вона намагалася донести до аудиторії.
Традиційно спочатку кожен учасник розповів про себе і зробив свій внесок у дерево очікувань та власних певних ідей.
Сьогодні представники громад з’ясували для себе, що таке проект, навчилися планувати дії під час його втілення. Для цього озброїлися чіткими окресленнями проблеми, формулюванням мети та цілей, які хочеться досягнути.
Всіх учасників було розбито на кілька груп. Після ознайомлення із теоретичними засадами кожна з них працювала над практичними завданнями. Звісно, для цього вже враховували багаж знань, здобутий під час попередніх етапів цього проекту. Чимало уваги було приділено проблемам громади, які можуть зацікавити грантонадавачів. Акцент робили і на тому, як правильно писати проекти, аби зацікавити донорів, та досягти успішного результату, тобто виграти грант і залучити відповідні кошти, й, звісно, мати від цього корисний ефект для громади.
На завершення заходу у невимушеній обстановці усі ділилися враженнями. Не може не тішити те, що кілька учасників уже загорілися ідеєю написання грантових проектів. Але є сподівання, що їх ряди суттєво поповняться, адже завтра буде продовження тренінгу, який обіцяє бути не менш цікавим і продуктивним.
Щира вдячність тренерці за старання та вміння донести необхідну інформацію. Заслуговують на подяку зусилля координаторки проекту від громади Ольги Кудрей. Спасибі за активність кожному учаснику! Разом ми – сила!