У неділю в ужгородському скансені «Старе село» культура області набрала кисню повні груди. Заходиш на територію – а там дерев’яні будиночки з різних районів краю із солом’яними дахами, квіткові клумби по-домашньому, свої «забори і капури»… І все це неабияк ожило, адже саме тут одинадцять громад області презентували нематеріальну культуру – різні страви, колоритні танці, співи… Безперечно, тут витав дух культури усього Закарпаття. Навіть найпасивнішому відвідувачу хотілося прогулятися скансеном, почухати черевиками об асфальт і розім’яти кістки під час запального танцю, посмакувати вишуканими закарпатськими стравами так, щоб аж облизати губи…Візитівкою Білківської територіальної громади була незрівнянна раковецька начинка, яка в багатьох на слуху навіть за межами області. Її рецепт бережуть ще від предків цих сіл. Словом, родзинка і смакота…
Ця культурно-мистецька акція має назву «Жива спадщина». Це ще один наш фронт, адже певною мірою також і через боротьбу цінностей розпочалася російсько-українська війна. Відкрив захід директор департаменту культури ОДА Євген Тищук. Приємно, що делегацію обласного керівництва зустрічали «інтелігентні бетяри та їх цімборашки з перцем» з колективу «Іршавська родина». Його поводирем і натхненником є заслужений працівник культури України Юрій Глеба – директор Мукачівського драматичного театру, котрий свого часу очолював обласне управління культури, орудував також цією сферою діяльності і на рідній мальовничій Іршавщині.
Достойно виступила на цьому заході Білківська ТГ, за що отримала подяку профільного департаменту. За святковий стіл запрошував білківський сільський голова Василь Зейкан, розколотивши перед тим страви на правах господаря. Задавала драйву начальниця відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту сільради Ірина Паньканинець. Майстер клас готування начинки показувала директорка Будинку культури Великого Раківця Марія Алмашій. Із захопленням нашу «новту» гули із «Файного чардаша» Наталія Чонка, Василь Кебелеш та Роберт Горзов. Додавали атмосфери директорка Будинку культури Білок Наталія Горзов, художня керівниця цього закладу Ольга Пилипенко, директорка сільського клубу Імстичова Людмила Биба. На сцені дали знати перцю закаблукам в колоритних костюмах вихованки Євгенії Мельник із Великораковецької дитячої школи мистецтв.
Під час згаданої культурно-мистецької акції проводився збір коштів на підтримку ЗСУ. Головна мета заходу – зберегти культурні надбання поколінь.
До слова, до нашого столу завітав і директор Закарпатського музею архітектури і побуту Василь Коцан, котрий є уродженцем Великого Раківця.
Хто на цей раз не побував на цьому дійстві, наступного разу не пропустіть! Не пожалкуєте!